Genel olarak bilgilendirme amaçlı yazılmış yazılardır. Rahatsızlıklara iyi gelip gelmediği uzmanlık alanı olduğu için hastalıklara ve tedavi yöntemlerine yönelik bilgilendirme yapılmamaktadır, sadece genel geçer bilgi ihtiva eder.

gdo-ile-yasamak-istemiyoruz

GDO İle Yaşamak İstemiyoruz!

Genetiği Değiştirilmiş Organizmaları Genetik Mühendisleri farklı teknikler uygulayarak bitkinin yapısı içerisine zerk eder ve o meyve veya bitkinin doğal yapısını değiştirir. Farklı şekilde çalışmasını; örneğin çekirdek ya da tohum üretmemesini, rengi hafif kırmızı ise daha kırmızı olmasını ya da içerisinde bazı şeyleri düzenleyen farklı canlılar oluşmasını sağlarlar.

Okumaya devam et

nisan-yagmurlari

Nisan Yağmurları Boşa Gitmesin!

Farklı farklı amaçlarla kullanılagelmiş bugüne kadar. Bazı hastalıkların doğal bir çözümü olarak görülmüş kimi kaynaklarda. Yılanın zehrini, arının balını, istiridyenin incisini yaparken bu mevsimde bu suyu kullandığı belirtilmiş. Yağmurda dolaşmanın bile insana faydalı olduğu, saçları canlandırdığı, ciltteki emilim ile minerallerin vücuda kazandırıldığı belirtilmiş.

Okumaya devam et

Dogal-Antibiyotik-Sogan-Suyu

Doğal Antibiyotik: Soğan Suyu

Doğal bir çözüm olduğu için yan etkisi de yok dolayısı ile kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Yakalanmadan önce de kullanabiliriz tabi, hastalığa yakalanmamak için, önleyici tedbir olarak. Soğan için herkes antibiyotik der zaten. Ama en kolay yoldan tüm yararını elde etmek için soğan suyunu hazırlayabiliriz evimizde, hem ekonomik hem etkili.

Okumaya devam et