nasıl

Himalaya Sole Tuz ile Tam Enerji

himalaya-sole-tuz-nasil-hazirlanir

Himalaya Sole Tuz ile Tam Enerji

Himalaya tuz solesi, su içerisinde Himalaya kaya tuzunun tam olarak çözünmesi ile oluşur. Suyun ve tuzun içerisinde yer alan pozitif iyonlar ile negatif iyonlar birbirleri ile etkileşime geçerler. Bu sayede Himalaya kaya tuzunun içerisinde yer alan 84 mineral ile birlikte depolanan enerji suya geçer. Bu sadece tuzun bir özelliği değil birleşimlerinin farklı bir yapıya bürünmesi ile oluşan bir durumudur. Elde edilen bu çözeltinin kullanılması günlük enerji gereksinimine katkı sağlar.

Himala kaya tuzu satın al

Himalaya Sole Tuz Nasıl Hazırlanır?

Bir kavanoz içerisine birkaç adet Himalaya kristal kaya tuzu parçası konulur. Daha sonra tuz parçalarının seviyesini bir iki parmak geçecek kadar saf su ilave edilir. Ortalama 12 saat beklemeye alınır. Bu sürede tuzun içerisindeki iyonlar suyun içerisine geçecektir. 12 saat bekledikten sonra resimdeki gibi kavanozun dip kısmında tuz parçalarının kalması gerekiyor. Aksi takdirde su tuza tam doymamış olduğundan tuz ilave edilerek tekrar bu sürecin tekrarlanması gerek.

Himalaya Sole Tuz Nasıl Kullanılır?

Elde edilen sıvıdan bir çay kaşığı alınarak (daha fazlası değil, daha azı olabilir) 1 bardak saf suyun içerisine eklenir ve bu su aç karnına içilir. Önerilen ve günlük enerji ihtiyacı için yeterli olabilecek kullanımı sadece sabahları aç karnına içilmesidir. İstenilirse bu sabah ve akşam birer bardak olarak da tüketilebilir.

Bir bardak Himalaya sole tuz

Dikkat edilmesi gerekilen nokta aç karnına içildikten sonra hemen yemek yenmemesi gerek. İçildikten en azından yarım saat sonra yemek yenmesi önerilir. Diğer bir nokta ise bol su tüketimini unutmayın. Günlük bünyeye göre değişebilen yetişkinler için ortalama 2-3lt arası su tüketmeye çalışın.

NOT1: Bu makalede kullanılması gereken tüm malzemeler doğal olmalıdır. Su klorlu çeşme suyu değil saf içimlik su olmalı, Himalaya kaya tuzu rafine edilmemiş gerçek ve saf Himalaya kaya tuzu olmalıdır. Yine karışımın yapıldığı kavanoz cam olmalı, kapağı metal olmamalıdır (eğer doğal malzeme kapak bulunamıyorsa plastik tercih edilebilir).

NOT2: Tuz kullanması sınırlı kişiler (örneğin tansiyon hastaları) bu kullanımı doktoruna danışarak yapmalıdır. Buradaki bilgiler tedavi edici amaçla değil sağlıklı kişilerin alternatif kullanımına tavsiye niteliğindedir. Lütfen sağlığınız için risk oluşturabilecek uygulamalar için doktorunuzdan tavsiye isteyiniz.

Görseller ve bir kısım kaynak bilgi seasalthealth.com adresinden alınıp derlenerek yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir