bilgi

Doğal Antibiyotik: Soğan Suyu

Dogal-Antibiyotik-Sogan-Suyu

Doğal Antibiyotik Olarak Soğan Suyu

Özellikle mevsim geçişlerinde hastalıklara dirençsiz hale gelir ve sıklıkla bu dönemlerde grip, soğuk algınlığı gibi bazen hafif bazen biraz daha ağır şekilde rahatsız hissederiz kendimizi. Bu durum yaşandığı anda genel eğilim bazen bilinçsiz şekilde antibiyotik gibi ilaçların kullanımıdır. Çaresiz kaldığımızda elbette kullanmak zorunda kaldığımız antibiyotikleri bazen kullanmadan da rahatsızlık halimizi ortadan kaldırabiliriz.

Aslında söylemek istediğimiz çözüm bu dönemlerde antibiyotiğe alternatif, doğal bir yöntem olarak soğan suyunu deneyebilirsiniz. Doğal bir çözüm olduğu için yan etkisi de yok, zararı da yok. Yakalanmadan önce kırgınlığı hissettiğiniz zaman kullanmanız daha etkili olur, hastalığa yakalanmadan önden atlatabilmek için. Soğanın bu özelliği çoğu kişi tarafından bilinir zaten, doğal antibiyotik olduğu söylenir. Ama en kolay yoldan tüm yararını elde etmek için özellikle bu dönemlerde soğan suyunu evinizde kolayca hazırlayabilirsiniz, hem ekonomik hem etkili.

Soğan Suyu Nasıl Hazırlanır?

Aslında oldukça basit. Soğan kabukları soyulur, soğan birkaç parçaya bölünür. Soğanın büyüklüğüne göre bir buçuk su bardağı kadar su bir kapta kaynatılır. Kaynamaya başladıktan sonra kesilen soğanlar içerisine ilave edilir. 5-6 dk sonra soğan suyu resimdeki rengini alır. Bu hale geldiğinde soğanlar süzülerek atılır, soğan suyu bir bardağa dökülür, artık kullanıma hazırdır. İster sıcak ister biraz bekleterek ılık tüketebilirsiniz. Rahatsızlık hali geçene kadar sabah akşam bir bardak taze hazırladığımız soğan suyunu bu şekilde kullanabilirsiniz. Şifa olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir