Çankırı Sofralık Kaya Tuzu

gerçek çankırı tuzu
Marka: acem tuz
Üretici parti numarası: G610017
Teslim tarihi: 24 saatte kargoda
₺9,00

 

Çankırı tuz mağaralarından çıkarılarak elde edilmiştir. Rafine edilmemiş ve beyazlatma işlemi uygulanmamıştır. Hiçbir katkı maddesi içermediği gibi iyot da bulunmamaktadır. Ürünün saf hali bozulmadan tamamen doğal olarak üretilmiştir. Sofralık olarak ince toz halindedir. Her yemeğimizin konuğu, vücudumuza her gün doğrudan aldığımız, olmadığında vücudumuzun dengesi bozulan bu temel besin maddemizin tam doğal olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü diğer ürünler gibi ara sıra değil her gün kullandığımız ve kullanmak zorunda olduğumuz temel besin maddemizdir. Özellikle türlü işlemlerden geçirilerek oluşturulan rafine tuzlardan uzak durmak gerekir. Doğal da olsa tuzun aşırısının zararlı olabileceği de gözden kaçırılmamalı. Gereken ölçülerde tuz, fazla değil..

Çankırı Kaya Tuzu doğada kendiliğinden oluşan saf ve değerli bir tuzdur. Bir çeşit kaya tuzudur. Vücudumuzda bulunan ve devamlı ihtiyaç duyduğumuz 84 elementin tümünü içinde barındırır. Sağlıklı bir yaşam için tuz insan vücudunun ihtiyaç duyduğu olmazsa olmaz bir maddedir.

NOT: Taş değirmende öğütüldüğü için ince toz halinde olmasına rağmen boyutları standart değildir. Yani sofrada kullanım için pek uygun olmayan irilikte tuz parçaları da içermektedir. O yüzden kullanmadan önce elekten geçirerek ince kısmını tuzluğunuzda kullanabilir diğer kısmını yemek yaparken kullanabilirsiniz.

 

Miktarı: kg  •  Menşei: Çankırı  •  Uyarı: Kuru yerde muhafaza ediniz, yapısı gereği nemi emer.


Arama etiketleri: doğal çankırı tuz mağaralarından elde edilmiş kaya tuzu nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak doğal kristal şeffaf beyaz sofralık çankırı tuzu ince toz

Ürün etiketleri
Bu ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı