Chia Kinoa Ceviz Granola Bar

organik sertifikalı
Marka: monn bio
Üretici parti numarası: G055108
Teslim tarihi: 24 saatte kargoda
₺6,00

 

Sağlıklı beslenmek isteyenler için artık harika bir atıştırmalık var! Chia, kinoa ve ceviz, yulaf ezmesiyle birleştirip elma suyu ile tatlandırıldı. Chia-kinoa-ceviz granola bar günlük beslenme rutininizde önemli bir yer tutacak. Tamamen organik ve vegan olan bu lezzet koruyucu ve katkı maddesi içermiyor. Tam olarak içeriği: organik yulaf ezmesi (%38), elma suyu konsantresi, ceviz (%10), elma kurusu, dut, zeytinyağı, malt unu, kuru üzüm, chia tohumu (%2), kinoa tohumu (%2)

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 35 gr  •  Menşei: Türkiye


Arama etiketleri: monn bio organik chia kinoa ceviz granola bar nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak gerçek doğal atıştırmalık kuru meyve kuruyemiş

Ürün etiketleri